Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц

Мережеві електронні ресурси
вільного доступу


Blue Mountain Project


Blue Mountain Project – це цифровий тематичний репозиторій Прінстонського університету. До його складу належать повні тексти міжнародних періодичних видань з мистецтва, музики та літератури, які опубліковані в період між 1848-1923 рр.
http://bluemountain.princeton.edu...


BrowZine Library


BrowZine Library містить добірку посилань на повнотекстові архіви періодичних видань з психіатрії і психології, математичних та фізичних наук, медицини, охорони здоров'я, кінезіології, реабілітації тощо.
http://https://browzine.com/libraries


CENDARI
(Collaborative European Digital
Archival Research Infrastructure
)


CENDARI (Collaborative European Digital Archival Research Infrastructure) – це віртуальне середовище для роботи з архівами, що відкриває вченим доступ до описів і метаданих матеріалів з середньовічної культури та Першої світової війни, отриманим більш ніж з 1200 установ Європи та світу.
Дані для СENDARI були агреговані з бібліотеки Europeana, що дало доступ до метаданих 3,5 млн. газет і 90 млн. каталожних записів національних та наукових бібліотек 48 держав.
Користувачі можуть створювати та редагувати архівні описи, здійснювати пошук за мовою, категорією архіву, географічним районом і навіть мікрорайоном, точним місцем розташування та предметом.
http://www.cendari.eu/


Electronic Theses Online Service


Electronic Theses Online Service (EThOS) – національний проект Великобританії, який спрямований зробити максимально доступними докторські дисертації британських наукових дослідників. Цей проект підтримує принцип уряду Великобританії щодо відкритого доступу, який передбачає, що публікації, оформлені в результаті фінансованих державою досліджень, повинні бути доступні для всіх, забезпечуючи можливості для подальших досліджень.
Проект містить 400 000 записів з більш ніж 120 установ. Близько 160 000 з них забезпечують доступ до повного тексту дисертації за допомогою завантаження з бази даних EThOS або через посилання на власне електронне сховище установи. Решта (240 000 записів) за помірну плату доступні для замовлення – їх сканування виконується на вимогу користувача, після чого ці дисертації також викладаються у відкритий доступ.
http://ethos.bl.uk/


eScriptorium


eScriptorium – архів рідкісних видань та рукописів для науки та освіти. Цей ресурс створюється Центральної науковою бібліотекою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Архів eScriptorium містить повні електронні версії (або фрагменти) рідкісних видань і рукописів і створюється в освітніх та наукових цілях. Розміщені в ньому електронні версії документів, як і оригінали, є власністю бібліотек, які їх надали.
Архів містить такі колекції: Рукописи та рукописні книги, Іноземні стародруки, Видання кириличного друку, Видання гражданського друку, Українські видання, Рідкісні та цінні видання та ін.
http://escriptorium.univer.kharkov.ua/?locale=uk


Europeana Collections


Портал Europeana співпрацює з тисячами європейських архівів, бібліотек і музеїв, щоб ділитися культурною спадщиною зі студентами, дослідниками та цінителями мистецтва.
Europeana Collections надає доступ до більш ніж 50 мільйонів оцифрованих робіт – книг, музики, відео, творів мистецтва, якими володіють провідні національні бібліотеки Європи.
https://www.europeana.eu/portal/


Gbooks


На сайті "Старые книги" викладено великий архів російської періодики XVIII – поч. XX ст. Серед доступних для читання і скачування видань – журнал "Вестник Европы", "Отечественные записки", "Киевская старина", "Московский телеграф", "Русская мысль", "Русский архив", "Русский вестник" та багато інших. Головна мета проекту – в єдиному каталозі зібрати і впорядкувати посилання на електронні книги, які можуть бути цікаві тим, хто вивчає історію, географію, етнографію та інші суміжні дисципліни.
http://starieknigi.info/index_zhurnaly.htm


Globethics.net


Бібліотеки ресурсу Globethics.net – електронні бібліотеки, які пропонують користувачам відкритий доступ до 4,25 мільйона повнотекстових документів з питань етики та суміжних дисциплін.
На Globethics.net розміщені дві цифрові бібліотеки: глобальна електронна бібліотека з питань етики GlobeEthicsLib (GEL) та глобальна електронна бібліотека з богослов'я та екуменізму GlobeTheoLib (GTL).
http://www.globethics.net/library/home


LIBRARIA


LIBRARIA – електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань. Оцифровано близько 500 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, їдиш, кримськотатарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України переважно в 20–40-х роках ХХ ст.
На вебсайті доступні для перегляду не лише цифрові зображення, але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел, що надає численні пошукові можливості. Окрім морфологічного повнотекстового пошуку, доступний також пошук за назвами видань, географією (регіони та місця) та хронологією видань (конкретні дати або періоди); окремо може бути застосовано пошук за заголовками статей, а також пошук ілюстрацій за підписами до них. Ресурс постійно наповнюється.
https://libraria.ua/


Libruk


Libruk – українська електронна бібліотека, де зібрано твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків та сучасних авторів. На сайті Ви зможете завантажити книги у найбільш популярних електронних форматах: fb2, epub, mobi. Також книги доступні для читання онлайн, де є змога не тільки запам'ятати останню прочитану сторінку, а й налаштувати під себе відображення книги.
На сайті створений розділ, де кожен може розміщувати власні твори.
https://libruk.com.ua/


OECD iLibrary


OECD iLibrary – це інтернет-бібліотека з економіки, екології та соціального розвитку, яка надає прямий доступ до авторитетних статистик та докладів Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Зміст усіх видань, книг чи журналів знаходиться у вільному доступі для читання онлайн з можливістю ділитися ним через соціальні медіа.
Документи в OECD iLibrary представлені англійською та французькою мовами.
http://www.oecd-ilibrary.org/


Open Dissertations від EBSCO


Понад 70 років EBSCO співпрацює з бібліотеками, надаючи якісний дослідний контент, потужні технології пошуку та інтуїтивно зрозумілі платформи доставки.
EBSCO та BiblioLabs успішно запустили проект Open Dissertations – понад 800000 електронних копій авторефератів та дисертацій доступні безкоштовно для всіх охочих.
https://biblioboard.com/opendissertations/


ScienceDirect


ScienceDirect – провідний інформаційний проект компанії Elsevier для дослідників, викладачів, студентів, працівників охорони здоров'я та фахівців у галузі інформації. Він поєднує в собі авторитетні повнотекстові наукові, технічні та медичні публікації.
ScienceDirect надає наукові журнали з фізичних, медичних, соціальних та гуманітарних наук у вільному доступі.
http://www.sciencedirect.com/...


Scientific World


Матеріали міжнародних наукових конференцій, симпозіумов та ін. Можливість участі у конференціях.
http://www.sworld.com.ua/


Springer


Видавець Springer відкрив безкоштовний доступ до тисяч технічних і наукових книжок, яким понад 10 років (більш ніж 50 тисяч книжок). Книги доступні у вигляді файлів pdf – їх можна сортувати за темами, авторами тощо.
http://link.springer.com/...


ViFaOst


Віртуальна бібліотека ресурсів. Детальні пошукові функції дають релевантний доступ до наукової інформації з історії, мов, літератури, політиці і культури країн і регіонів Східної і Південно-східної Європи.
http://www.vifaost.de/


Електронна бібліотека
"Культура України"


Сайт містить електронні аналоги друкованих видань та творів образотворчого мистецтва, які відповідають темі "Культура України" (ресурси з бібліотечної, музейної, архівної справи, мистецтва, етнографії).
http://elib.nplu.org/catalogue.html


Електронна бібліотека підручників


Бібліотека містить українські підручники за всіма основними галузями знань. Зверніть увагу: та чи інша галузь науки може відображатись в бібліотеці у різних розділах.
http://www.info-library.com.ua


Електронна бібліотека
української літератури


Бібліотеку створено на основі архівів торонтського університету. До складу бібліотеки входять художня література, праці з історії літератури і літературної критики, літературознавства і мовознавства, бібліографія, аудіо записи та ін.
http://sites.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html


Електронний архів американської
газети "Свобода"


Газета "Свобода" є найстаршою у світі україномовною газетою, що видається безперервно в США з 1893 року. Електронний архів "Свободи" відкритий для вільного користування – це унікальне джерело інформації з історії українства.
http://svoboda-news.com/svwp/


Массачусетський технологічний інститут:
навчальні курси


Массачусетський технологічний інститут (MIT) надає у вільному доступі свої навчальні курси.
Повністю опубліковані матеріали 32 навчальних курсів з багатьох дисциплін (економіка, антропологія, біологія, хімія, математика, фізика, історія, література, мистецтво та інші). Кожен курс включає в себе відеозаписи лекцій, завдання для самостійної роботи, вирішення завдань – в форматі pdf. До кожної лекції у форматі подкасту (10-15 хвилин) є англійський текст, окрема аудіодоріжка, а також слайди презентацій. Доступ організований за ліцензією Creative Commons – матеріали можна переводити, використовувати для своїх цілей, робіт, презентацій та навчального процесу, але за умови вказівки авторства оригінальних матеріалів.
http://ocw.mit.edu/courses/audio-video-courses/


Метрополітен-музей


На сайті Метрополітен-музею з'явилися сотні книг з історії мистецтва, опублікованих з 1964 року по теперішній час. Книги, журнали, репродукції картин і фотографій у високій якості можна абсолютно легально подивитися онлайн або зберегти на комп'ютер. На сайті працює пошук за назвою, автором, темою, форматом та типом публікацій.
http://www.metmuseum.org/art/metpublications


Мислене древо


Електронна бібліотека, яка містить повні тексти наукових праць різноманітної тематики (розділ "Наука"), навчальну літературу (розділ "Освіта", підрозділи "Школярам" і "Студентам"), художні твори української літератури, а також твори світової літератури в українських перекладах (розділ "Література"), українські публіцистичні твори (розділ "Публіцистика").
http://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci.html


Наукова електронна бібліотека
періодичних видань НАН України


Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України є бібліотекою відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод, що відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу. Бібліотека містить більше 400 журналів (близько 3300 випусків, 62000 статей).
http://dspace.nbuv.gov.ua/


Національний інститут
стратегічних досліджень


Національний інститут стратегічних досліджень визначено базовою науково-дослідною установою аналітико-прогнозного супроводження діяльності Президента України щодо основних засад внутрішньої та зовнішньої політики, шляхів вирішення загальнодержавних та регіональних проблем суспільного розвитку.
http://www.niss.gov.ua/


Правознавець


Електронна бібліотека юридичної літератури. Повнотекстові джерела класифіковано за галузями права; також наявні видання з теорії держави і права, з історії держави і права, правових і політичних вчень.
http://www.pravoznavec.com.ua/


Проект "Молодий вчений"


Матеріали наукового журналу "Молодий вчений" і Міжнародних науково-практичних конференцій (у т.ч. дистанційних), тематика яких охоплює всі галузі науки.
Висвітлюючи на сайті календар майбутніх конференцій та умови участі, автори проекту всім бажаючим студентам, аспірантам, докторантам, здобувачам, молодим фахівцям, викладачам, науковцям та іншим зацікавленим особам пропонують публікувати свої статті у журналі та збірниках матеріалів конференцій.
http://molodyvcheny.in.ua/ua/


Статті лауреатів Нобелівської
премії 2016 р.


На сайті компанії Elsevier викладено перелік статей лауреатів Нобелівської премії 2016 р., що опубліковані в журналах Elsevier у відкритому доступі.
https://www.elsevier.com/connect/honoring-the-2016-nobel-laureates...


"Cтудії з архівної справи
та документознавства"


До щорічника увійшли статті з проблем історії, теорії архівної справи і документознавства, історії установ, товариств, об'єднань, джерелознавчі студії. Для істориків, архівістів, джерелознавців, документознавців, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, інших зацікавлених читачів.
http://www.archives.gov.ua/Publicat/Studii/Studii-pub.php


Східна література


Середньовічні історичні джерела Сходу і Заходу.
http://www.vostlit.info/


Тематичний інтернет-навігатор
Національної бібліотеки України
імені В. І. Вернадського


Одна з найповніших добірок інтернет-посилань, до складу якої входять, зокрема, такі розділи, як Національні бібліотеки країн світу і науково-інформаційні центри, електронні репозиторії й електронні бібліотеки, довідкові і періодичні видання, ресурси з мистецтва й освітні ресурси, пошукові системи (як глобальні, так і спеціалізовані наукові).
На сторінці розширеного пошуку в Тематичному Інтернет-навігаторі додатково надаються переліки сайтів за алфавітом назв та за галузями знань.
http://www.nbuv.gov.ua/webnavigator


Український центр соціально-правових
досліджень


Український центр соціально-правових досліджень (УЦСПД) – об'єднання вчених-правників, основним завданням якого є сприяння становленню України як правової держави та розвитку правової науки в Україні, шляхом розробки та експертизи нормативно-правових актів, надання науково-правової допомоги органам державної влади та іншим суб'єктам, забезпечення підвищення рівня юридичної науки у суспільстві та здійснення інших організаційних та правових заходів.
http://legal-research.com.ua/

На сайті у розділі "Корисна інформація" наведено перелік зарубіжних баз даних, які надають вільний доступ до дисертацій на іноземних мовах.
http://legal-research.com.ua/korysna-informatsiia


УкрЛіб


УкрЛіб – найбільша електронна бібліотека української літератури. Мета створення цього сайту – зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати, популяризувати українську мову і культуру, плекати любов до рідної літератури новим і новим поколінням.
Сайт "УкрЛіб – Бібліотека української літератури" було створено 27 листопада 2000 року. З цього часу, бібліотека росте й постійно наповнюється новими матеріалами, більшість з яких є ексклюзивними і вперше були представлені інтернет-аудиторії саме Бібліотекою української літератури. Розділи охоплюють нескінчений обсяг художньої, пізнавальної та навчальної інформації з української літератури та літератури народів світу.
https://www.ukrlib.com.ua/

Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

periodychni_vydannia_u_vilnomu_dostupi

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturna_platforma

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinme

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2022

Конструктор сайтів - uCoz