Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц


Доступ до електронних баз даних
НБ МДУ у локальній мережі
корпусу ЕПФ та корпусу
історичного факультету


elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

elektronna_biblioteka

Мережеві електронні ресурси
вільного доступу


Open Dissertations від EBSCO


Понад 70 років EBSCO співпрацює з бібліотеками, надаючи якісний дослідний контент, потужні технології пошуку та інтуїтивно зрозумілі платформи доставки.
EBSCO та BiblioLabs успішно запустили проект Open Dissertations – понад 800000 електронних копій авторефератів та дисертацій доступні безкоштовно для всіх охочих.
https://biblioboard.com/opendissertations/


The European Library


The European Library (Європейська бібліотека) – це портал, що надає дослідникам можливість безкоштовного пошуку ресурсів, якими володіють провідні національні та наукові бібліотеки Європи. Такими ресурсами є всі бібліографічні записи Європи: Єдиний каталог (the Union Catalogue), що нараховує понад 230 млн. записів 35 мовами, а також понад 24 млн. сторінок повнотекстового контенту і 10 млн. цифрових об'єктів. Зареєстровані користувачі можуть також завантажити зібрання даних для подальшого дослідження і експортування записів в популярні системи управління посиланнями, такі як Mendeley і Zotero.
http://www.theeuropeanlibrary.org/tel4/?locale=ru
Проект Європейської бібліотеки "Europeana Newspapers" відкриває вільний доступ до майже 12 мільйонів оцифрованих газетних сторінок, наданих 14 бібліотеками з 8 країн 16 мовами. Сторінки газет відскановано й опрацьовано: розпізнано текст статей, наявний постатейний повнотекстовий пошук, а також навігація за датами, назвами газет, країнами.
http://www.theeuropeanlibrary.org/tel4/newspapers
З більш детальною інформацією ви маєте можливість ознайомитись на сайті партнера Європейської бібліотеки – Російської державної бібліотеки.
http://www.rsl.ru/ru/s6/s373/s3734405/eunp


Массачусетський технологічний інститут:
навчальні курси


Массачусетський технологічний інститут (MIT) надає у вільному доступі свої навчальні курси.
Повністю опубліковані матеріали 32 навчальних курсів з багатьох дисциплін (економіка, антропологія, біологія, хімія, математика, фізика, історія, література, мистецтво та інші). Кожен курс включає в себе відеозаписи лекцій, завдання для самостійної роботи, вирішення завдань – в форматі pdf. До кожної лекції у форматі подкасту (10-15 хвилин) є англійський текст, окрема аудіодоріжка, а також слайди презентацій. Доступ організований за ліцензією Creative Commons – матеріали можна переводити, використовувати для своїх цілей, робіт, презентацій та навчального процесу, але за умови вказівки авторства оригінальних матеріалів.
http://ocw.mit.edu/courses/audio-video-courses/


LIBRARIA


LIBRARIA – електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань. Оцифровано близько 500 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, їдиш, кримськотатарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України переважно в 20–40-х роках ХХ ст.
На вебсайті доступні для перегляду не лише цифрові зображення, але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел, що надає численні пошукові можливості. Окрім морфологічного повнотекстового пошуку, доступний також пошук за назвами видань, географією (регіони та місця) та хронологією видань (конкретні дати або періоди); окремо може бути застосовано пошук за заголовками статей, а також пошук ілюстрацій за підписами до них. Ресурс постійно наповнюється.
https://libraria.ua/index.php


CENDARI
(Collaborative European Digital Archival Research Infrastructure)


CENDARI (Collaborative European Digital Archival Research Infrastructure) – це віртуальне середовище для роботи з архівами, що відкриває вченим доступ до описів і метаданих матеріалів з середньовічної культури та Першої світової війни, отриманим більш ніж з 1200 установ Європи та світу.
Дані для СENDARI були агреговані з бібліотеки Europeana, що дало доступ до метаданих 3,5 млн. газет і 90 млн. каталожних записів національних та наукових бібліотек 48 держав.
Користувачі можуть створювати та редагувати архівні описи, здійснювати пошук за мовою, категорією архіву, географічним районом і навіть мікрорайоном, точним місцем розташування та предметом.
http://www.cendari.eu/


Статті лауреатів Нобелівської премії 2016 р.


На сайті компанії Elsevier викладено перелік статей лауреатів Нобелівської премії 2016 р., що опубліковані в журналах Elsevier у відкритому доступі.
https://www.elsevier.com/connect/honoring-the-2016-nobel-laureates...


ScienceDirect


ScienceDirect – провідний інформаційний проект компанії Elsevier для дослідників, викладачів, студентів, працівників охорони здоров'я та фахівців у галузі інформації. Він поєднує в собі авторитетні повнотекстові наукові, технічні та медичні публікації.
ScienceDirect надає наукові журнали з фізичних, медичних, соціальних та гуманітарних наук у вільному доступі.
http://www.sciencedirect.com/...


Electronic Theses Online Service


Electronic Theses Online Service (EThOS) – національний проект Великобританії, який спрямований зробити максимально доступними докторські дисертації британських наукових дослідників. Цей проект підтримує принцип уряду Великобританії щодо відкритого доступу, який передбачає, що публікації, оформлені в результаті фінансованих державою досліджень, повинні бути доступні для всіх, забезпечуючи можливості для подальших досліджень.
Проект містить 400 000 записів з більш ніж 120 установ. Близько 160 000 з них забезпечують доступ до повного тексту дисертації за допомогою завантаження з бази даних EThOS або через посилання на власне електронне сховище установи. Решта (240 000 записів) за помірну плату доступні для замовлення – їх сканування виконується на вимогу користувача, після чого ці дисертації також викладаються у відкритий доступ.
http://ethos.bl.uk/


Видання Springer


Видавець Springer відкрив безкоштовний доступ до тисяч технічних і наукових книжок, яким понад 10 років (більш ніж 50 тисяч книжок). Книги доступні у вигляді файлів pdf - їх можна сортувати за темами, авторами тощо.
http://link.springer.com/...


OECD iLibrary


OECD iLibrary – це інтернет-бібліотека з економіки, екології та соціального розвитку, яка надає прямий доступ до авторитетних статистик та докладів Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Зміст усіх видань, книг чи журналів знаходиться у вільному доступі для читання онлайн з можливістю ділитися ним через соціальні медіа.
Документи в OECD iLibrary представлені англійською та французькою мовами.
http://www.oecd-ilibrary.org/


eLIBRARY.RU


Наукова електронна бібліотека – найбільший російський інформаційний портал в галузі науки, технології, медицини й освіти. Містить реферати і повні тексти більше 18 млн наукових статуй і публікацій. На платформі доступні електронні версії понад 3200 російських науково-технічних журналів, у тому числі понад 2000 журналів у відкритому доступі.
http://elibrary.ru/defaultx.asp/


Gbooks


На сайті "Старые книги" викладено великий архів російської періодики XVIII – поч. XX ст. Серед доступних для читання і скачування видань – журнал "Вестник Европы", "Отечественные записки", "Киевская старина", "Московский телеграф", "Русская мысль", "Русский архив", "Русский вестник" та багато інших. Головна мета проекту – в єдиному каталозі зібрати і впорядкувати посилання на електронні книги, які можуть бути цікаві тим, хто вивчає історію, географію, етнографію та інші суміжні дисципліни.
http://starieknigi.info/index_zhurnaly.htm


Наукова електронна бібліотека
періодичних видань НАН України


Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України є бібліотекою відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод, що відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу. Бібліотека містить більше 400 журналів (близько 3300 випусків, 62000 статей).
http://dspace.nbuv.gov.ua/


Електронний архів "Свободи" – американської
україномовної газети


Газета "Свобода" є найстаршою у світі україномовною газетою, що видається безперервно (заснована у 1893 році в США). Електронний архів "Свободи" відкритий для вільного користування – це унікальне джерело інформації з історії українства.
http://www.svoboda-news.com/arxiv.htm


eScriptorium


eScriptorium – архів рідкісних видань та рукописів для науки та освіти Цей ресурс створюється Центральної науковою бібліотекою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Архів eScriptorium містить повні електронні версії (або фрагменти) рідкісних видань і рукописів і створюється в освітніх та наукових цілях. Розміщені в ньому електронні версії документів, як і оригінали, є власністю бібліотек, які їх надали.
Архів містить такі колекції: Рукописи та рукописні книги, Іноземні стародруки, Видання кириличного друку, Видання гражданського друку, Українські видання, Рідкісні та цінні видання та ін.
http://escriptorium.univer.kharkov.ua/?locale=uk


Українська електронна бібліотека
Libruk


Libruk – ресурс, на якому зібрано твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків та сучасних авторів. На сайті Ви зможете завантажити книги у найбільш популярних електронних форматах: fb2, epub, mobi. Також книги доступні для читання онлайн, де є змога не тільки запам'ятати останню прочитану сторінку, а й налаштувати під себе відображення книги.
На сайті створений розділ, де кожен може розміщувати власні твори.
http://libruk.in.ua/


Український центр соціально-правових досліджень


Український центр соціально-правових досліджень (УЦСПД) – об'єднання вчених-правників, основним завданням якого є сприяння становленню України як правової держави та розвитку правової науки в Україні, шляхом розробки та експертизи нормативно-правових актів, надання науково-правової допомоги органам державної влади та іншим суб'єктам, забезпечення підвищення рівня юридичної науки у суспільстві та здійснення інших організаційних та правових заходів.
http://legal-research.com.ua/

На сайті у розділі "Корисна інформація" наведено перелік зарубіжних баз даних, які надають вільний доступ до дисертацій на іноземних мовах.
http://legal-research.com.ua/korysna-informatsiia


Електронна бібліотека
Російської державної бібліотеки


Електронна бібліотека Російської державної бібліотеки включає такі колекції: бібліотека дисертацій; універсальне зібрання; стародруки; нотна колекція; наукова та навчальна література; колекція рукописів; картографічна колекція.
http://elibrary.rsl.ru/
Російська державна бібліотека пропонує список зарубіжних баз даних, які надають вільний доступ до дисертацій на англійській, французькій, іспанській та інших європейських мовах.
http://www.rsl.ru/ru/root3489/root34893492/disser


"Журналы Первой мировой войны"


"Журналы Первой мировой войны" – безкоштовна онлайн бібліотека, яка пропонує журнали часів Першої світової війни (1914-1918 рр.) у відкритому доступі з можливістю пошуку за назвою журналу, персоналіями, географічними назвами.
http://14-18.ru/


Мислене древо


Електронна бібліотека, яка містить повні тексти наукових праць різноманітної тематики (розділ "Наука"), навчальну літературу (розділ "Освіта", підрозділи "Школярам" і "Студентам"), художні твори української літератури, а також твори світової літератури в українських перекладах (розділ "Література"), українські публіцистичні твори (розділ "Публіцистика").
http://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci.html


Українська бібліотека


Електронна бібліотека, яка містить доступні для перегляду повні україномовні тексти творів україньких і зарубіжних письменників, систематизовані за розділами: "Гумор", "Дитяче", "Класика", "Наука", "Переклади", "Проза", "Публіцистика", "Фантастика".
http://library.org.ua/?cat=10


Тематичний інтернет-навігатор
Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського


Одна з найповніших добірок інтернет-посилань, до складу якої входять, зокрема, такі розділи, як Національні бібліотеки країн світу і науково-інформаційні центри, електронні репозиторії й електронні бібліотеки, довідкові і періодичні видання, ресурси з мистецтва й освітні ресурси, пошукові системи (як глобальні, так і спеціалізовані наукові).
На сторінці розширеного пошуку в Тематичному Інтернет-навігаторі додатково надаються переліки сайтів за алфавітом назв та за галузями знань.
http://www.nbuv.gov.ua/webnavigator


"Международная жизнь"


На сайті надано доступ до електронних версій журналу за 2012-2015 рр. Доступ дає змогу читати та зберігати номери журналу у форматі pdf.
https://interaffairs.ru/readlang.php?n=rus


"Вестник Московского университета"


Повнотекстові версії серій:
Серия 2. Химия
Серия 6. Экономика
Серия 14. Психология
Серия 20. Педагогическое образование
Cерия 25. Международные отношения и мировая политика
http://dspace.nbuv.gov.ua/


"Cтудії з архівної справи
та документознавства"


До щорічника увійшли статті з проблем історії, теорії архівної справи і документознавства, історії установ, товариств, об'єднань, джерелознавчі студії. Для істориків, архівістів, джерелознавців, документознавців, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, інших зацікавлених читачів.
http://www.archives.gov.ua/Publicat/Studii/Studii-pub.php


"Документ. Архив. История. Современность"


Збірник наукових праць історичного факультету інституту гуманітарних наук і мистецтв Уральського Федерального університету. Повнотекстові випуски 1-10 (2001-2012 рр.).
http://hist.igni.urfu.ru/dais/volumes.htm


Бібліотека Московського університету
ім. С. Ю. Вітте


Добірка видань Московського університету ім. С. Ю. Вітте з питань економічних, правових наук, діловодства та ін. Під час роботи з бібліотекою рекомендовано поставити відмітку "Только в открытом доступе", щоб відображалися лише видання, до повних текстів яких надано вільний доступ.
https://online.muiv.ru/lib/?page=6&only_public=on


Електронна бібліотека Історичного факультету МДУ
ім. М. В. Ломоносова


Російськомовні історичні джерела (інтернет-посилання).
http://www.hist.msu.ru/ER/Etext/index.html


Східна література


Середньовічні історичні джерела Сходу і Заходу.
http://www.vostlit.info/


Національний інститут
з проблем міжнародної безпеки


Інститут діяв у 2001-2010 рр. Представлено повні тексти окремих публікацій і видань (монографії, збірники).
http://www.niisp.org.ua/


Бібліотека Воєводіна


Добірка видань з економічних наук (наявні розділи "Економічна теорія", "Міжнародна економіка", "Фінанси", "Маркетинг, реклама, Public Relations(PR)", "Підприємництво", "Інвестиції", "Менеджмент") та господарського права.
http://enbv.narod.ru/


Правознавець


Електронна бібліотека юридичної літератури. Повнотекстові джерела класифіковано за галузями права; також наявні видання з теорії держави і права, з історії держави і права, правових і політичних вчень.
http://www.pravoznavec.com.ua/


Електронна бібліотека підручників


Бібліотека містить українські підручники за всіма основними галузями знань. Зверніть увагу: та чи інша галузь науки може відображатись в бібліотеці у різних розділах.
http://www.info-library.com.ua


"Псипортал"


Книги і статті за різними напрямами: дитяча психологія, міжособистісні стосунки, проблеми практичної психології, психології залежностей та ін.
http://psy.piter.com/library/


"Globethics.net"


Бібліотеки ресурсу Globethics.net – електронні бібліотеки, які пропонують користувачам відкритий доступ до 4,25 мільйона повнотекстових документів з питань етики та суміжних дисциплін.
На Globethics.net розміщені дві цифрові бібліотеки: глобальна електронна бібліотека з питань етики GlobeEthicsLib (GEL) та глобальна електронна бібліотека з богослов'я та екуменізму GlobeTheoLib (GTL).
http://www.globethics.net/library/libraries-home


"Большая электронная библиотека"


У бібліотеці зібрано художню, наукову і технічну, довідкову й енциклопедичну літературу за різними галузями.
http://www.big-library.info/


Електронна бібліотека
української літератури


Бібліотеку створено 1-ого грудня 1999 на основі архівів торонтського університету. До складу бібліотеки входять художня література, праці з історії літератури і літературної критики, літературознавства і мовознавства, бібліографія, аудіо записи та ін.
http://sites.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html


Електронна бібліотека
"Культура України"


Сайт містить електронні аналоги друкованих видань та творів образотворчого мистецтва, які відповідають темі "Культура України" (ресурси з бібліотечної, музейної, архівної справи, мистецтва, етнографії).
http://elib.nplu.org/catalogue.html


Електронна бібліотека ІМЛІ "РАН"


На сайті Інституту світової літературу РАН був створений розділ "Электронная библиотека ИМЛИ РАН". Бібліотека постійна поповнюється, і зараз в ній розміщено понад 360 сканів наукових видань 1848-2014 рр., розділених за напрямками: "Теория литературы", "Русская литература", "Литература народов России и стран СНГ", "Зарубежная литература", "Фольклористика", "Периодика ИМЛИ", "Указатели и справочники". Видання доступні для перегляду та скачування всім бажаючим. Реєстрація на сайті не передбачена.
http://imli.ru/elib/


Фундаментальна електронна бібліотека
з російської філології і фольклору


Повнотекстова інформаційна система, до складу якої входять твори російської словесності, бібліографія, наукові дослідження й історіко-біографічні роботи в галузі російської філології і фольклору.
http://feb-web.ru/feb/feb/sites.htm


Добірка публікацій "Метрополітен-музею"


На сайті Метрополітен-музею з'явилися сотні книг з історії мистецтва, опублікованих з 1964 року по теперішній час. Книги, журнали, репродукції картин і фотографій у високій якості можна абсолютно легально подивитися онлайн або зберегти на комп'ютер. На сайті працює пошук за назвою, автором, темою, форматом та типом публікацій.
http://www.metmuseum.org/art/metpublications


Тематичний репозиторій Blue Mountain Project


Blue Mountain Project – це цифровий тематичний репозиторій Прінстонського університету. До його складу належать повні тексти міжнародних періодичних видань з мистецтва, музики та літератури, які опубліковані в період між 1848-1923 рр.
http://bluemountain.princeton.edu...


Міжгалузевий портал "ViFaOst"


Віртуальна бібліотека ресурсів. Детальні пошукові функції дають релевантний доступ до наукової інформації з історії, мов, літератури, політиці і культури країн і регіонів Східної і Південно-східної Європи.
http://www.vifaost.de/ru/


Проект "Scientific World"


Матеріали міжнародних наукових конференцій, симпозіумов та ін. Можливість участі у конференціях.
http://www.sworld.com.ua/


Проект "Молодий вчений"


Матеріали наукового журналу "Молодий вчений" і Міжнародних науково-практичних конференцій (у т.ч. дистанційних), тематика яких охоплює всі галузі науки.
Висвітлюючи на сайті календар майбутніх конференцій та умови участі, автори проекту всім бажаючим студентам, аспірантам, докторантам, здобувачам, молодим фахівцям, викладачам, науковцям та іншим зацікавленим особам пропонують публікувати свої статті у журналі та збірниках матеріалів конференцій.
http://molodyvcheny.in.ua/ua/


Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturnyi_zhurnal

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2019

Конструктор сайтів - uCoz