Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц

Нові надходження
до бібліотекиІнформація про всі видання, що надходять до бібліотеки, відображається у бюлетенях нових надходжень, підготовлених працівниками інформаційно-бібліографічного відділу.
До вашої уваги – тематичний перелік надходжень до фондів НБ МДУ

Продовжуємо знайомити вас з новими найцікавішими, на наш погляд, виданнями, що представлені у фонді бібліотеки.


Дабло Любов. Наукова спадщина Дмитра Овсянико-Куликовського: культурологічні виміри : монография / Л. Дабло. – Київ : Ліра-К, 2020. – 154 с.
Дослідження присвячене аналізу наукової спадщини Д. Овсянико-Куликовського – відомого вченого, послідовника О. Потебні, культуролога, санскритолога, філолога та літературознавця, наукова діяльність якого сприяла подальшому розвитку Харківської лінгвістичної школи кінця ХІХ – початку ХХ ст. У запропонованій науковій праці відтворений процес становлення культурологічних ідей Д. Овсянико-Куликовського, серед яких наголошено на творчості – універсальній формі культури – та на мовному контексті культури. Охарактеризована специфіка культурно-освітньої творчої активності вченого, що інтерпретована у монографії як єдність педагогічної та публіцистичної сфер його діяльності. (УДК 930.85(477); чз 1)


Короткі українські регіональні літописи / упор. В. Шевчук. – Київ : КЛІО, 2016. – 448 с.
Книга "Короткі українські регіональні літописи" вперше в історії української історіографії збирає під спільною обкладинкою серію пам'яток із літописів, хронічок, компіляцій та реєстрів, складених у ХVІ-ХІХ століттях як у значних культурних центрах України, так і розкиданих по її території, через що називаємо їх регіональними. Частину історичного матеріалу автори запозичували із літописних зведень, а частину творили самостійно. Імена складачів бувають і відомі, і невідомі. Отже, книга ніби своєрідна історія України, зведена з різних чинників. І в цьому особлива її вартість як істотного джерела нашого минулого, вельми різноманітного фактологічно. Для науковців та студентів-істориків, етнологів, релігієзнавців, фольклористів, а також тих, хто цікавиться старовиною. (УДК 930.2; чз 1)


Кримськотатарський національний рух у 1917-1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб / упор. А. Іванець. – Київ : К.І.С., 2019. – 448 с.
У книзі опубліковано архівні документи з літерної справи комуністичних спецслужб "Міллі-Фірка" про історію кримськотатарського національного руху в 1917-1920 рр. Протоколи Курултаю, відомості, зібрані слідчою комісією Кримського Татарського Парламенту весною 1918 р., чекістські переклади кримськотатарських документів та інші свідчення, які розкривають складний перебіг трансформаційних процесів Криму періоду війн та революцій. Документальну частину доповнює історико-аналітичне дослідження про Кримськотатарський національний рух. Книга буде корисною для усіх, хто цікавиться історією Криму та національним кримськотатарським рухом в першій третині XX ст. (УДК 94(477.75); чз 1)


Курінний, Олексій Вікторович. Імплементація права на політичне самовизначення до сучасної правової системи України (ХХ – початок ХХІ ст.) / О. В. Курінний. – Київ : Києво-Могилянська академія, 2020. – 204 с.
У праці аналізуються процеси зародження, становлення й розвитку політичного самовизначення в українській правовій системі крізь призму державотворчої боротьби українського народу й подальшої розбудови та легітимації ним власної державності, а також вивчення й систематизації суб'єктів права та порядку реалізації цього права в сучасній Україні відповідно до чинного українського законодавства. Досліджується сутність політичного самовизначення як принципу права, правового інституту й дієвого механізму захисту колективних прав етнічних груп, розглянутого в історичному контексті розвитку української державності, а також політико-правові підстави зародження, порядок нормативного закріплення й реалізації, специфіка суб'єктивного складу цього права на політичне самовизначення. Книжка може бути корисною для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, зокрема факультетів юридичних спеціальностей. (УДК 342(477); чз 1)


Якубова, Лариса. Євразійський розлам. Україна в добу гібридних викликів / Л. Д. Якубова. – Київ : Кліо, 2019. – 392 с.
Унаслідок агресії Росії, яка скористалася найгострішою в новітній історії політичною кризою для активування свого неоімперського проекту, державний суверенітет України у Криму, на частині Донеччини і Луганщини від 2014 р. порушено. Відтоді на фронтах реального військового та віртуального ідеологічного зіткнень розгортається цивілізаційне протистояння українського й російського проектів, у контексті російсько-української гібридної війни, що триває понад п'ять років, кинуто драматичний виклик геополітичній суб'єктності України та самому її існуванню. Українська криза перетворилася на потужний важіль трансформації сучасного світу навіть попри те, що більшість геополітичних важковаговиків досі сприймають її з великою часткою скептицизму. Євразійський геополітичний простір перебуває у процесі масштабної трансформації, що докорінним чином змінить усіх учасників. Книжка розрахована на читачів, які цікавляться актуальними питаннями української історії. (УДК 94(477)”19”; чз 1)


Місця зберігання екземплярів:

Архів тематичних бюлетенів нових надходжень:

Архів презентацій нових надходжень:
Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturna_platforma

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2021

Конструктор сайтів - uCoz