Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц

Нові надходження
до бібліотекиІнформація про всі видання, що надходять до бібліотеки, відображається у бюлетенях нових надходжень, підготовлених працівниками інформаційно-бібліографічного відділу.
До вашої уваги – тематичний перелік надходжень до фондів НБ МДУ

Продовжуємо знайомити вас з найцікавішими, на наш погляд, виданнями, що представлені у фонді бібліотеки.


Інклюзія в ЗДО : навч. посіб. / упоряд. Л. А. Швайка. – Харків : Основа, 2019. – 144 с.
У методичному посібнику подано добірку теоретичних практичних матеріалів, спрямованих на планування дій керівника та педагогів закладу дошкільної освіти зі створення та розвитку інклюзивного середовища. Зразки ведення документації, планування роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та педагогами нададуть допомогу у здійсненні педагогічної підтримки в умовах інклюзивної освіти. Для керівників і педагогічних працівників закладів дошкільної освіти. (УДК 373.2.091; чз 2)


Кочубей Н. В. Соціокультурна діяльність : навч. посіб. / Н. В. Кочубей. – Суми : Університетська книга, 2019. – 122 с.
Навчальний посібник "Соціокультурна діяльність" розроблений відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів напряму "Менеджмент соціокультурної діяльності". Розкривається сутність і призначення соціокультурної діяльності як результату вільного вибору в дозвіллєвий час, аналізуються теоретичні засади та практичний досвід здійснення соціокультурної діяльності в нових суспільних умовах, особливості її здійснення в дитячій та сімейній аудиторії. Посібник містить типову програму, конспект лекцій, плани семінарських занять, словник основних термінів. Для студентів, які навчаються за напрямом підготовки "Соціокультурна діяльність", може бути використаний при підготовці для складання державних та вступних іспитів на програму підготовки магістрів соціокультурної діяльності. Посібник може стати у пригоді викладачам фахових дисциплін, практикам соціокультурної сфери. (УДК 316.7; чз 1)


Куліков В. О. Підприємства й суспільство в заводських і шахтарських поселеннях Донбасу та Придніпров'я в 1870-1917 роках : монографія / В. О. Куліков. – Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2019. – 388 с.
На основі архівних та опублікованих джерел монографія пояснює складний характер відносин містотвірних підприємств із мешканцями заводських і шахтарських поселень Донбасу та Придніпров'я. У ній висвітлено передумови виникнення заводських і шахтарських поселень, подано нарис історії містотвірних підприємств і заснованих ними поселень, розкрито механізми, що їх застосовували роботодавці, щоб завоювати лояльність працівників, і проаналізовано, наскільки їм це вдалося; у пропонованій книзі також досліджено вияви нелояльності робітників і з'ясовано їхні причини. Відносини між підприємствами й суспільством розглянуті в контексті взаємин зацікавлених сторін, як-от власників підприємств, найманих управителів, робітників, державної влади, місцевої аграрної еліти, дрібних підприємців. Монографія показує заводські й шахтарські поселення як простори різноманітних, часто суперечливих інтересів, зосереджуючи увагу на нерівних владних відносинах між основними акторами. Загальним макроісторичним тлом історії промислових поселень регіону в ній є процеси індустріалізації та соціальної й економічної модернізації. (УДК 94(477.62); чз 1)


Лисакова І. В. Музичне оформлення культурно-дозвіллєвих програм : навч. посіб. / І. В. Лисакова. – Суми : Університетська книга, 2019. – 127 с.
Навчальний посібник "Музичне оформлення культурно-дозвіллєвих програм" розроблений відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів напряму "Менеджмент соціокультурної діяльності". Розкривається сутність і призначення музичного оформлення як невід'ємної частини культурно-дозвіллєвих програм, подаються елементарні знання з теорії та історії музики, аналізуються теоретичні засади та практичний досвід оформлення культурно-дозвіллєвих програм в дитячій та сімейній аудиторії. Посібник містить типову програму, конспект лекцій та плани семінарських занять. Для студентів, які навчаються за напрямом підготовки "Менеджмент соціокультурної діяльності", а також може стати в пригоді фахівцям культурно-дозвіллєвої сфери. (УДК 378.091.2-051:0/9; чз 2)


Панченко, Світлана Анатоліївна. Релігійний туризм в Україні: стан, потенціал, перспективи : монографія / С. А. Панченко. – Київ : Автограф, 2019. – 163 с.
Проаналізовано проблеми релігійного туризму в Україні, культурних об'єктів паломників, охарактеризовано конфесійні вияви паломництва. Значну увагу приділено ставленню суспільства до релігійних подорожей, мети, цілей, результатів паломництва. Автор також здійснює подорож по святих місцях і закликає читачів замислитися над питаннями духовного зростання й духовних цінностей кожного з нас і суспільства загалом. Книгу адресовано культурологам, менеджерам соціокультурної сфери, фахівцям-практикам туристичної сфери, аспірантам, магістрам, студентам та всім шанувальникам релігійної культури. (УДК 338.48; чз 1)


Рябчук, Микола. Долання амбівалентності. Дихотомія української національної ідентичності. - Історичні причини та політичні наслідки : монографія / М. Рябчук. – Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2019. – 252 с.
Монографія присвячена дослідженню української національної ідентичності у її двох істотно відмінних формах, означених як "українська етнокультурна" ("примордіальна") та "українська інституційна" ("паспортно-територіальна"). Праця з'ясовує принципові відмінності між цими двома типами української ідентичності і доводить, що вони мають не лише ідеологічний, а й ціннісний характер. Ідентичнісна дихотомія істотно ускладнила процеси посткомуністичної трансформації у 1991-2013 роках і відчутно ослабила українське суспільство й державу перед лицем російської агресії у 2014-му. Процес консолідації української політичної нації, що розпочався в останні роки, все ще далекий від свого успішного завершення. Монографія обґрунтовує необхідність та з'ясовує передумови формування об'єднавчої громадянської ідентичності всіх жителів України. (УДК 159.923; чз 2)


Місця зберігання екземплярів:

Архів тематичних бюлетенів нових надходжень:

Архів презентацій нових надходжень:
Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturna_platforma

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2020

Конструктор сайтів - uCoz