Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц

Нові надходження
до бібліотекиІнформація про всі видання, що надходять до бібліотеки, відображається у бюлетенях нових надходжень, підготовлених працівниками інформаційно-бібліографічного відділу.
До вашої уваги – тематичний перелік надходжень до фондів НБ МДУ

Продовжуємо знайомити вас з найцікавішими, на наш погляд, документами 2018 р. видання, що представлені у фонді бібліотеки.


Актуальні проблеми теорії і практики сучасного перекладу : монографія / за заг. ред. С. М. Амеліної. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 470 с.
У монографії висвітлено низку проблем теорії і практики сучасного перекладу. Представлено інформаційний простір як чинник впливу на перекладацьку діяльність. Окреслено особливості перекладу термінології в аграрному дискурсі, акцентовано на труднощах перекладу аграрної термінології та пошуках шляхів їх подолання. Розглянуто методичні аспекти фахової підготовки сучасного перекладача. Видання призначене для науковців, які займаються перекладознавчими дослідженнями, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів. (УДК 81'25; чз 1)


Амеліна С. М. Підготовка перекладачів у зарубіжних університетах до застосування інформаційних технологій : монографія / С. М. Амеліна, Р. О. Тарасенко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 256 с.
У монографії представлено аналіз особливостей підготовки майбутніх перекладачів у зарубіжних університетах до застосування інформаційних технологій у професійній діяльності. Узагальнено досвід інформаційної підготовки перекладачів в університетах Європи і Північної Америки. Проведено огляд вітчизняних і міжнародних стандартів щодо підготовки і вимог до кваліфікації перекладача під кутом зору володіння ним інформаційними технологіями. Встановлено, що володіння інформаційно-комунікаційними технологіями є основою формування інформаційної компетентності перекладача. Висвітлено змістові й методичні аспекти формування умінь майбутніх перекладачів щодо застосування систем автоматизованого перекладу. Обґрунтовано необхідність підготовки майбутніх перекладачів до здійснення новітніх видів перекладацької діяльності: реалізації перекладацьких проектів, адаптації, локалізації. Монографія розрахована на широке коло науковців і фахівців, які займаються підготовкою майбутніх перекладачів та застосуванням інформаційних технологій у перекладацькій діяльності. (УДК 378.091.2-051:0/9; чз 1)


Волошин В. С. Феномен денег : монография / В. С. Волошин, Н. Г. Белопольский. – Киев : Освита Украины, 2018. – 462 с.
В монографии приведены исследования, относящиеся к многообразию свойств и качеств денег, которые используются обществом в самых различных исторических условиях, для решения самых разных задач. Показана роль денег в современной экономике, феномена, который делает деньги ведущим инструментарием не только в экономике, но и в политике, в обществе. Изучены некоторые свойства денег, ранее для них не характерные, проявившиеся в условиях господства современного глобального информационного пространства, а также их влияние на динамику развития мировой торговли и экономики. Особое внимание уделено тем качествам денег, которые безраздельно властвуют в современном обществе, а именно, влияют на психологию человека, мораль общества, политику, степень агрессивности и конструктивизм самого общества. Исследованы свойства денег, делающие их максимально эффективным инструментом разрешения многих мировых противоречий, конфликтов и войн. Монография не может претендовать на исчерпаемость раскрытия темы в той же степени, в какой не раскрыты до конца собственно уникальные свойства самих денег. Это делает работу читаемой, интересной и перспективной для дальнейшего продолжения исследований в этой области. (УДК 336.7; чз 1)


Ворона, Тімур. Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях / Т. Ворона. – Харків : Віват, 2018. – 224 с.
Нове покоління українців. Яке воно? Більшості з його представників не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках – мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу – не батьки-олігархи і не поцуплені на держпосаді гроші, а технології. Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній – саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно. Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості і хисту? Дізнайтеся із цієї книжки. (УДК 338(477); АНХЛ)


Почепцов, Георгий Георгиевич. Пропаганда 2.0 / Г. Г. Почепцов. – Харьков : Фолио, 2018. – 796 с.
Пропаганда присутствует в любом обществе и во все времена. Она может быть политической, а может продвигать здоровый образ жизни, правильное питание или моду. В разные исторические периоды пропаганда приходит вместе с религией или идеологией. Чаще всего мы сталкиваемся с политической пропагандой, например, внутри СССР или во времена "холодной войны", когда пропаганда становится основным оружием. Информационные войны, о которых сегодня заговорил весь мир, также используют инструментарий пропаганды. Она присутствует и в избирательных технологиях, то есть всюду, где большие массы людей подвергаются влиянию. Информационные операции, психологические, операции влияния – все это входит в арсенал действий современных государств, организующих собственную атаку или защиту от чужой атаки. Об этом и многом другом рассказывается в этой книге, которая предназначена для студентов и преподавателей гуманитарных дисциплин, также ее можно использовать при обучении медиаграмотности в средней школе. (УДК 32.01; чз 1)


Швецова-Водка, Галина Миколаївна. Загальне бібліографознавство : навч.–метод. посіб. / Г. М.  Шевцова-Водка. – Київ : Кондор, 2018. – 204 с.
Посібник містить навчально-методичні матеріали, які допоможуть студентам спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа", спеціалізації "Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія" в організації самостійної роботи з курсу: програму курсу, плани семінарських занять зі списками літератури до кожної теми, методичні рекомендації для виконання практичних робіт, поради з написання курсових робіт тощо. (УДК 025.5; чз 1)


Місця зберігання екземплярів:

Архів тематичних бюлетенів нових надходжень:

Архів презентацій нових надходжень:
Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturna_platforma

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2019

Конструктор сайтів - uCoz