Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц

Краєзнавча діяльність НБ МДУ


kraieznavstvo_Mariupol

Згідно з "Положенням про краєзнавчу роботу бібліотек" (Наказ Міністерства культури України № 314 від 11.06.96 р.), НБ МДУ здійснює активну краєзнавчу роботу.
Особлива увага приділяється формуванню і збереженню фонду краєзнавчих видань і його відображенню у довідково-бібліографічному апараті бібліотеки:
- у традиційному та електронному каталозі;
- в електронній картотеці статей та традиційній тематичній картотеці "Краєзнавство";
- у тематичних електронних базах даних "МДУ у ЗМІ", "Праці вчених МДУ" та ін.
За даними, відображеними у картотеках і базах даних, співробітники інформаційно-бібліграфічного відділу і відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення оформлюють бібліографічні та біобібліографічні покажчики, довідкові бюлетені та інші видання бібліотеки.
Краєзнавчі видання наявні у всіх читальних залах бібліотеки; більшість з них (ті, що відображають історію нашого міста і регіону, а також ті, що пов'язані з греками Приазов'я) представлені у читальному залі історичного та економіко-правового факультетів. Окрім того, колекція "Краєзнавство" є складовою частиною фонду рідкісних та цінних книг. Цю колекцію розкриває 1-й випуск серії "Фонд рідкісних та цінних книг. Бібліографічні покажчики".

Останні п'ять років у НБ МДУ поруч з традиційними формами бібліотечного краєзнавства розвивається науково-дослідна краєзнавча діяльність. Так, з 2007 р. у науково-дослідній діяльності бібліотеки виділено тему "Архітектурне краєзнавство (м. Маріуполь)". Крім того, увага приділялась і суміжним аспектам, пов'язаним із співпрацею з Маріупольською спілкою краєзнавців, редакцією "Енциклопедії сучасної України" та місцевими ЗМІ. Зокрема, досліджувались окремі теоретичні питання краєзнавчої роботи, історії підприємств й організацій, біографії окремих історичних осіб, життя яких пов'язано з Маріуполем, а також методологічні і практичні аспекти вивчення пам'яток маріупольського некрополю.
Результати науково-дослідної діяльності краєзнавчого характеру знайшли відображення у виданнях НБ (матеріалах науково-методичних семінарів й науково-практичних конференцій) і в енциклопедичних й публіцистичних статтях, підготовлених співробітниками бібліотеки, повні тексти яких представлено на сайті, а також у виданнях, підготовлених іншими організаціями за нашою участю, й у телевізійних програмах місцевих ТРК – "Сигма" та "МТВ".

Краєзнавчі аспекти знаходять відображення і в культурно-просвітницькій роботі, зокрема, в книжкових виставках у реальному режимі та у віртуальних виставках, в авторських фотовиставках співробітників НБ і методичній допомозі іншим організаціям щодо підготовки виставок краєзнавчого характеру. Окрім того, співробітниками відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення на замовлення читачів проводяться пішохідні (з 2009 р.) і віртуальні (з 2013 р.) екскурсії, матеріали до яких можна переглянути на сторінці у Calaméo, а сектором культурно-просвітницької роботизустрічі з цікавими людьми, літературно-музичні вечори та ін. заходи, у т. ч. краєзнавчої тематики.

Краєзнавчу діяльність в НБ стимулює активна інформаційна взаємодія з іншими організаціями та окремими особами. Зокрема, на початку 2011 р. Маріупольська спілка молоді і міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді оголосили перший набір учасників у Школу гідів, відкриту в рамках проекту "ЄвроАзов'є". Пізніше організаціям і окремим особам, що займаються науково-дослідною діяльністю краєзнавчого характеру, було запропоновано провести консультації, лекції, інтерактивні заняття для учасників Школи гідів. В межах такої співпраці співробітниками бібліотеки було розроблено проект "Архітектура Маріуполя: історичні мотиви і загальноєвропейські риси". Як результат, учасниками Школи гідів було розроблено видання "Мариуполь европейский: музыка в камне".
У липні 2015 р. бібліотекою було прийнято участь у проекті "Architecture Ukraine": співробітник НБ МДУ, член Маріупольської спілки краєзнавців О. Дейниченко провела пішохідну екскурсію вулицями старої частини Маріуполя для учасників програми міжнародних резиденцій і команди організаторів проекту – платформи культурних ініціатив "Изоляция" (детальніше), а у жовтні 2015 р., у співробітництві з аспіранткою МДУ О. Демідко, – серію екскурсій для фіналістів конкурсного проекту "Мариуполь – це Україна": для студентів, школярів та їх батьків (переглянути фотозвіт).

kraeznavcha_dijalnist_NB_MDU

Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturna_platforma

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2020

Конструктор сайтів - uCoz