Наукова
бібліотека

Маріупольського державного
університету

----------


Flag Counter

 Проверка тиц

ISBN. ISSN. Штрихкод


ISBN_ISSN_shtryhkod

ISBN

 

     ISBN (англ. The International Standard Book Number, Міжнародний стандартний номер книги) – універсальний ідентифікаційний код, який проставляється на книгах і брошурах незалежно від способу їх виготовлення, розповсюдження, тиражу та обсягу. До складу ISBN входять: префікс GS1 для книг, ідентифікатор групи (країни), ідентифікатор видавця, порядковий ідентифікатор видання, контрольна цифра.
     Функції національного агентства ISBN в Україні виконує державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова". Отримати ISBN можуть лише зареєстровані суб’єкти видавничої діяльності; на замовлення фізичних осіб, а також на замовлення поліграфічних фірм, які не зареєстровані в Книжковій палаті України як видавництва, ISBN не надається. Видача ISBN відбувається за наявності обов’язкових примірників видань у Книжковій палаті України.
     ISBN ставиться на друковані неперіодичні видання (книги, брошури), на електронні видання, у т. ч. програмні продукти навчального та інструктивного характеру, на слайди, фільми та відеофільми, що розповсюджуються як навчальні посібники, та ін.
     Паралельно з ISSN, ISBN надається:
- окремим томам (випускам) продовжуваного видання, які мають, крім загальної назви всього видання, власну назву тому (випуску);
- серійним виданням, які є складовою частиною періодичної або продовжуваної серії;
- окремим випускам ненумерованих щорічників.
     ISBN розміщують у нижньому лівому куті звороту титульного аркуша; якщо відсутній титульний аркуш – ISBN розміщують під випускними даними на останній сторінці. Розмір шрифту для ISBN має бути не менш ніж 9 пунктів. ISBN наводять в кожній книжці і в кожному зміненому виданні книжки, крім того, ISBN наводять внизу четвертої сторінки обкладинки (суперобкладинки) або палітурки, разом із штрихкодовою позначкою.
     Штриховий код символіки EAN-13 для книжкового видання формується на основі ISBN і розміщується у нижньому правому квадраті останньої сторінки обкладинки (палітурки) чи суперобкладинки книги, біля корінця, з урахуванням відповідних зон стабілізації навколо штрихкодової позначки. Штрихкодову позначку не слід розміщувати ближче ніж 8 мм або далі ніж 102 мм від країв книги.
Детальніше про ISBN:
http://www.ukrbook.net/agentstvo.htm
Повний перелік видань, яким надається / не надається ISBN, перелік необхідних документів та ін. – в Інструкція про порядок надання ISBN:
http://www.ukrbook.net/zakony/instr_isbn.pdf

 

 

ISSN

 

     ISSN (англ. International Standard Serial Number, Міжнародний стандартний серійний номер) – універсальний ідентифікатор серійного видання, який служить для нумерації періодичних видань і дозволяє ідентифікувати серійне видання незалежно від того, де воно видане, якою мовою і на якому носії.
     ISSN надає ISSN International Centre, розташований у Парижі, а також національні центри деяких країн. За відсутності власного національного агентства ISSN в Україні, необхідно звертатися до паризького інтернаціонального центру.
     ISSN надається газетам, журналам, щорічникам, серіям (окрім нумерованих книжкових серій), матеріалам конференцій, серіальним аудіо-, відео-, електронним виданням, електронним публікаціям (CD-ROM, WEB-сайт), основний критерій яких – періодичність (складники публікації видаються як відкритий набір документів з одним і тим же заголовком, терміном, і на якийсь час, не обмежений заздалегідь). Видання на різних носіях (наприклад, друковане і CD-ROM) повинні мати різні ISSN, навіть якщо їх назви ідентичні. Видання, на яке надається ISSN, обов’язково повинно мати свідоцтво про Державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації.
     У виданні ISSN розміщується у правому верхньому кутку на першій сторінці обкладинки. Якщо у серійному виданні наявні ISBN та ISSN, обидва номери наводять на звороті титульного аркуша в лівому нижньому куті; ISSN розміщують під ISBN.
    ISSN номера і штрих-коди – найважливіші ідентифікаційні елементи бібліографічного обліку і статистиці національної видавничої продукції, які використовуються найважливішими міжнародними організаціями типа (ЮНЕСКО, ІФЛА, Міжнародна асоціація видавців та ін.).
     Штриховий код EAN-13 для серійних видань будується на основі цифрового ISSN. Як правило, він розміщується у нижньому лівому квадраті останньої сторінки обкладинки. Штрихкодову позначку не слід розміщувати ближче ніж 8 мм або далі ніж 102 мм від будь-якого краю друкованого видання.
Детальніше про ISSN:
http://www.issn.com.ua/uk/pro-issn
http://issn.org.ua/modules.php?name=Pages&pa=showpage&pid=2

 

За мат. інтернет-ресурсів.

 

     Додаткову інформацію щодо ISBN та ISSN можна отримати у співробітників інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки (конт. тел. (0629) 58-74-07). 

Бажаєте бути в курсі новин
нашої бібліотеки?
Вкажіть Ваш email:Оформлено за допомогою FeedBurnerНБ МДУ
в мережі Інтернет
Електронні
бази даних НБ МДУ

elektronnyi_katalog

elektronna_kartoteka_statei

reposytarii

elektronna_biblioteka

elektronni_peredplacheni_periodychni_vydannia

Авторські блоги
співробітників НБ МДУ

blog

blog

literaturna_platforma

Сторінки НБ МДУ
у соціальних мережах

facebook

facebook_naukovtsiu

facebook_naukovtsiu

slideshare

instagram

pinterest_NB

pinmeДодаткові можливості
для користувачів


sitemap

Безкоштовні програми:
•  для перегляду офісних
документів, презентацій
LibreOffice (офіційний сайт)
•  для перегляду PDF
Foxit Reader (офіційний сайт)
•  для перегляду DjVu
DjVu reader (офіційний сайт)
•  екранна лупа
Virtual Magnifying Glass
(офіційний сайт, інструкція)

Інше:
•  голосовий пошук в Google Chrome
Ok Google (інструкція)
•  корисні Інтернет-сервіси
для редагування
й налаштування сайтів

•  сторінка для відпочинку

 

© НБ МДУ, 2012-2020

Конструктор сайтів - uCoz